...
BLOG O ARCHITEKTURZE WNĘTRZ

10 najciekawszych foteli -ranking 2020

4.02.2020

1. FOTEL IMOLA

Fotel firmy BoConcept posiada ujmującą formę. To prawdziwa klasyka designu, pasuję do wnętrz nowoczesnych jak i klasycznych. Przykuwa uwagę oraz może być mocnym akcentem w Twoim wnętrzu mieszkania. Cechuję go elegancka stylistyka, wygoda oraz lekkość.

2. FOTEL HUSK

Jeden z naszych ulubionych. Zaprojektowany przez włoską firmę B&B Italy. Posiada ergonomiczny i ciekawy kształt. Obudowa fotela jest wykonana z plexi, a w środku mamy wygodne zdejmowane poduszki. Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych.

3. FOTEL BARCELONA

Elegancki fotel, który może być jednoosobową mini sofą. Zaprojektowany przez znanego architekta Miesa Van Der Rohe, zaś firma która go produkuję to Knoll. Cechą charakterystyczną fotela to stelaż w kszatłcie X oraz wysokiej jakości skóra. Fotel nadaje się do eleganckich i prostych wnętrz. To mebel dla bardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie luksus.

4. FOTEL VOLIER

Intrygujący fotel o industrialnym designie. Cały wykonany z metalowego drutu. Na siedzisku mamy poduszkę w kolorze czarnym lub białym. Został zaprojektowany przez firmę King Home. Zdecydowanie jeden z bardziej oryginalnych foteli do wnętrz surowych lub nowoczesnych.

5. FOTEL BALFOUR

Fotel Balfour został zaprojektowany przez duńską firmę Actona. Stylizowany z lat 50 nadaje przytulny charakter we wnętrzu. Jego estetyka wpisuję się w skandynawskie oraz retro klimaty. Niepowtarzalny kształt siedziska oraz oparcia nadaje wysoki komfort w użytkowaniu.

6. FOTEL EAMES LOUNGE

Jak sama nazwa wskazuję zaprojektowany przez Eames’a oraz Charles w latach 50. Jest połączeniem eleganckiej estetyki z wysokim komfortem. Jest wykończony egzotycznym drewnem z wytworną skórą.  Często wykorzystywany w biurach oraz gabinetach.

7. FOTEL ARCHIBALD

Stworzony przez Poltrona Frau. Pofałdowany, wygodny oraz ciekawy to cechy fotela Archibald.  Jest stworzony do eklektycznych miejsc, przykuwa uwagę swoją oryginalną formą.

8. FOTEL LAMA

Stworzony przez markę Zanotta. Kolejny nowoczesny, a zarazem prosty fotel. Posiada duszę vitage i w takich wnętrzach najlepiej wygląda. Ma funkcję siedzenia, jak i również można się na nim wygodnie położyć. Fotel zaprojektowany z oryginalnością- przyciąga wzrok w salonie.

9. EGG CHAIR

Został zaprojektowany przez Arne Jacobsena w 1958! Współcześnie jest to ikona designu. Bardzo często znajdziemy ten fotel w nowoczesnych wnętrzach. Fotel ma zookrąglony tył, inspirowany  kształtem jajka. Jest to fotel designerski poprzez swoją formę oraz wyjątkową linię. Dostępny w różnorodnych kolorach, który może podkreślić charakter mieszkania. 

10. FOTEL USZAK

Na koniec fotel kochany przez Polaków, wygodny i tradycyjny. Fotel Uszak został zaprojektowany przez znany skandynawski sklep – Ikea. Dzięki wysokiemu oparciu i wielkości fotela można wygodnie się zrelaksować.

Jeśli spodobał Ci się ten post- podziel się swoją opinią w komentarzu lub śmiało go udostępnij. Zapraszam do dyskusji!

Zostaw komenatrz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

TOP
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.